Kurumsal

AĞAR EGZOZ 1972 yılında İstanbul Topkapı'da 200 m²'lik kapalı alanda üretime başlamıştır. 1995 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 10.000 m²'lik kapalı alana taşınarak; 1997 yılında AĞAR OTO EGZOZ SAN. Ve TİC. A.Ş. ismini almıştır.

Fabrikamızda sac ve boru şekillendirme, susturucu ve egzoz üretimi yapılmaktadır.

Üretim en ileri teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Fabrikamızın ilk günden beri temel prensiplerinden birisi teknolojiye yatırım yapmak olmuştur. Eagle Otomatik Susturucu hattı, Cnc Boru Bükme Makinası, Cnc Freze bunlardan birkaçıdır.

Son yıllarda gittikçe çoğalan, iki baskılı gövdeden oluşan egzoz tiplerinin kapamalarını, tasarımı kendine ait olmak üzere "kenet sistemi" ile yapmaktadır. Bu sistemde baskılı gövdelerin birleştirilmesinde kaynak kullanılmamakta dolayısıyla egzozun ömrü uzamakta ve egzozun sızdırmazlığı istenen teknik değere ulaşmaktadır. Ayrıca bu sistem ile kapatılan egzozların Üretim süreleri büyük ölçüde kısalmaktadır.

Egzoz sistemi için gerekli parçaları kendi bünyesinde üretmektedir. Tezgahlarında kullanılan kalıpların tümü kendi kalıphanesinde yapılmaktadır. Kalıplar CNC tezgâhlarda CAD-CAM (Cimatron Programı) sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Egzoz üretimde hammadde olarak çeşitli kalınlıklardaki soğuk haddelenmiş ve alüminyum kaplı sac ve borular ve çinko kaplı transmisyon mili, lama, cam yünü, biosil, kaya yünü, çelik yün kullanılmaktadır. Hammadde olarak gelen saclar ve borular giyotin makaslarda ve testerelerde kesme işlemine tabi tutulurlar. Form verme, açınım kesme, gövde rulo kenet, havşa açma, kaynak kapak sıvama, büküm, uç şekillendirme gibi çeşitli işlemler yapılmaktadır. Bu işlemlerden sonra ürünler sevkiyata hazır hale gelirler.

Kalite Politikamız :

  • Kalite yönetim sistemimizi ISO 9001 standardına uygun şekilde sürekli iyileştirmek.
  • Çalışanlarımızın teknik ve davranışsal yetkinliklerini arttırmak için eğitimler düzenlemek.
  • Üretim proseslerini devamlı iyileştirerek performans ve verimliliği arttırmak.
  • Gerekli teknolojik altyapıları sağlayıp firmamızı Endüstri 4.0 daki yeniliklerle ilgili güncel tutmak.
  • Çalışanlarımıza sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı sağlamak.
  • Müşterilerimizin beklenti ve taleplerini karşılamak için iç ve dış piyasaya devamlı olarak yeni ürünler üretmek.
  • Stok seviyesini optimum seviyede tutmak.
  • Çalışanlarımızı birlikte çalışmaya teşvik edip, karşılıklı güven ortamı yaratmak.