Üretim Profili

Ağar Oto Egzoz San Tic.A.Ş.'de üretilen susturucu ve boruların yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 350.000'dir. Üretimde çeşitli çap ve kalınlıktaki alüminyum kaplı borular, çeşitli kalınlıklarda galvaniz ve alüminyum kaplı saclar kullanılmaktadır. Üretim hattı prosesin akışına göre yeniden dizayn edilmiş olup; hammadde girdisinden, ürün, satışa sunuluncaya kadar gereksiz taşıma ve işçilikler minimuma indirilmiştir. Hammadde girdilerinden biri olan sac, giyotin makaslarda verilen iş emri ve talimatlara göre kesilmektedir. Bu kesilmiş saclar preslerden ve susturucu makinalarından geçerek egzoz sisteminin gövde kısmını oluşturmaktadır. Diğer taraftan boru bölümünde borular, kesim, büküm, ağız genişletme, açılı kesim, nikelaj kaplama gibi işlemlerden geçerek egzoz sisteminin borularını oluşturmaktadır.

Egzoz sisteminin tüm parçaları montaj hattında birleştirilip, boyahanede temizlendikten sonra satışa sunulmaktadır. Üretimin her aşamasında gerekli kalite kontrol ve istatistiksel kontroller yapılmaktadır. Üretim için gerekli tezgahların en önemlileri CNC kontrollü olup dünya çapında tanınmış firmaların tezgahlarıdır. Egzoz sistemi için gerekli tüm parçaları (flanş, bağlantı, vb.) Ağar Oto Egzoz San Tic.A.Ş. kendi bünyesinde üretmektedir. Ağar Oto Egzoz San Tic.A.Ş. tezgahlarında kullanılan kalıpların tümü kendi kalıphanesinde yapılmaktadır.

Kalıplar CNC tezgahlarında CAD-CAM (CIMATRON) sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Ağar Oto Egzoz San Tic.A.Ş., kalite güvence sistemini ISO 9001 gereklerine uygun olarak kurmuştur. Ürün ve hizmetlerin belirlenen spesifikasyon ve gereksinimleri tam olarak kanıtlamak amacıyla belgelendirilmektedir. Kalite sisteminin amacı, tüm faaliyetlerin planlı ve uyumlu bir şekilde yürütülerek, etkin bir yönetim sistemi sağlamak ve kaliteden ödün vermeden en düşük maliyetlerle üretim ve hizmet sunmaktır.